18 Ocak 2010 Pazartesi

www.iyiblog.com - İyiblog - iyiblog.com iyiblog yeni blog adresiniz

www.iyiblog.com - İyiblog - iyiblog.com iyiblog yeni blog adresiniz

WordPress Nedir?

WordPress, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir, açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye yani bloglamaya başlayabilirsiniz.

WordPress açık kaynaklı bir yazılım olduğu için dünyanın her yerinden isteyen herkesin katkıda bulunmasına açıktır; “created by and for the community” denir, yani topluluk tarafından ve yine topluluk için geliştirilmekte ve desteklenmektedir. Bu şekilde her geçen gün daha da kullanışlı ve sağlam bir sistem haline gelmektedir.

WordPress’i tanımak, kurmak ve kullanmak istiyorsanız resmi sitesi WordPress.org‘u ve şu an bulunduğunuz WordPress Türkiye‘yi biraz araştırın; İngilizce belgeler için Codex‘e, Türkçe belgeler için WordPress Belgeleri sayfalarımıza ve hazırladığımız WordPress Rehberi’ne bakın. Belgelerde veya diğer kaynakları kullanarak çözemediğiniz sorunlar varsa veya söylemek istediğiniz başka bir şey varsa forumlarda paylaşmaktan çekinmeyin!

iyiBLOG.CoM Amacı Nedir?

iyiBLOG.CoM internet dünyasında herkese hitap edebilicek paylaşımları ve yardımcı konularıyla vazgeçilmez bir blog adresi olmayı hedefliyor.Herkese hitap edebilicek konularıyla geniş kapsamlı blogumuz kısa zamanda beğeninizi kazanmayı amaçlıyor.

www.iyiblog.com

Hiç yorum yok: