17 Ocak 2010 Pazar

Lincoln ölmekten beter oldu Bolivya transfer lincoln
Galatasaray'ın kıymetini bilmeyen Cassio, Latin Amerika'nın futboldaki en sönük ülkelerinden biri olan Bolivya'nın yolunu tutacak.

Habertürk Gazetesi'nden Ulaş Gürşat'ın haberine göre; Bulunduğu jenerasyonun Brezilya’daki en yetenekli isimlerinden biri olarak göze çarptı... Schalke’nin yıldızı olduktan sonra Galatasaray’a gelmesi Sarı-Kırmızılı taraftarları heyecandan deliye çevirdi... Ama G.Saray açısından Cassio Lincoln’ün hikayesinin sonu pek mutlu bitmedi. Gerisi de zaten malum... Disiplinsiz davranışları, paragöz tutumu yüzünden Florya’dan kovulan Lincoln, sonrasında kendisine talip olan kulüpleri de yine parayı az bulması yüzünden geri çevirdi. İyiden iyiye boşta kalan ve futbol hayatı sona erme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan sambacıya Latin Amerika’dan bir davet geldi. Ancak bu davet ne Brezilya’dan ne de Arjantin’den... Latin Amerika futbolunda fazla söz sahibi olmayan Bolivya’nın Bolivar Kulübü, Aslan’ın gözden çıkardığı Lincoln’e talip oldu. Bolivya’nın La Presa gazetesi, bu son dakika gelişmesini okuyucularına aktardı.


SOLAR HABERİ DOĞRULADI

Bolivar’ın genel menajeri Jorge del Solar, Lincoln’ün transfer listelerinde olduğunu kabul ederek, yıldız oyuncunun
videolarını izlediklerini belirtti ve “Her şey başkanımızın elinde. Bu transferi yeni sezon için hazırlayacağı bütçeye göre yapacağız” diye konuştu. La Presa’da çıkan haberde, Latin Amerika’nın Şampiyonlar Ligi olarak bilinen ibertadores Kupası’nda başarılı bir performans sergilemek isteyen Bolivar’ın, Lincoln gibi ofansif gücü yüksek bir oyuncuya ihtiyaç duyduğunun altı çizildi.

Hiç yorum yok: