12 Kasım 2010 Cuma

Windows 8 çıkış tarihi ayrıntılar detaylar windows 8 nedir nasıl olacak

İşte Windows 8 çıkıyor ayrıntılar detaylar windows 8 nedir nasıl olacak

Ve Microsoft Windows 8 hakkındaki sessizliğini nihayet bozdu: İşte resmi Windows 8 açıklamaları… Microsoft bundan bir yıl kadar önce yeni işletim sistemi Windows 7′yi ortaya çıkartmış ve inanılmaz bir başarı hikayesi yazmaya başlamıştı. Vista ile yaşanan büyük hayal kırıklığının izleri bu 1 sene içerisinde silindi ve yazılım devi, Windows XP’den bu yana, en parlak dönemini yaşamaya başladı.

Windows 7′nin tarihin en hızlı satan işletim sistemi olması, kısa sürede ortaya 240 milyon lisanslı PC çıkmasına sebep oldu. Bu rakamın yıl sonunda 300 milyonu bulacağı tahmin ediliyor.

Windows 7 fırtına gibi esmeye devam ederken, elbette Microsoft da bir sonraki adımı konuda boş durmuyor. Uzun bir süredir, ortaya atılan Windows 8 dedikoduları ortalıkta dolaşmayı sürdürüyor. Ancak tüm bunlar sadece dedikodu olmaktan öteye geçemiyordu. Geçemiyordu diyoruz; çünkü sonunda Microsoft cephesinden kaale alınabilecek bir açıklama geldi.

Kaale alınabilecek dememizin nedeni, açıklamanın resmi bir kaynaktan geliyor olması. Microsoft Hollanda temsilcilerinden birinin şirket blogunda paylaştığı bilgiler, Windows 8 hakkında en çok merak edilen sorunun cevabını veriyor.: Windows 8 ne zaman çıkacak?

Windows’un gelecek sürümünün iki yıl içerisinde piyasaya çıkacağını açıklayan yetkilinin ardından, Microsoft CEO’su Steve Ballmer ilk kez gelecek Windows sürümüyle ilgili bir yorumda bulundu. Steve Ballmer, Windows 7′nin başarısının ardından yaptığı yorumda gelecek Windows sürümünün, Microsoft’un en riskli ürünü olduğunu açıkladı.

Kısacası Windows 8 için iki ihtimal var: İlki Windows 7′yi bile gölgede bırakacak bir başarı yakalaması, ikincisi ise yeni bir Vista faciası olmaktan öteye geçememesi. Hangi ihtimalin gerçek olacağını ise, ancak 2 yıl sonra göreceğiz… [Chip Online]

Hiç yorum yok: